Maaş Farkları Bugün, İkramiyeler Ağustosta

0
Maaş Farkları Bugün, İkramiyeler Ağustosta

Maaş Farkları Bugün, İkramiyeler Ağustosta. 3 Temmuz’da enflasyonun açıklanmasıyla birlikte belli olan Emekli, Dul ve Yetim maaş farklarıyla ile ayın 1-5 i arası maaşlarını farksız alan memur emeklisi maaş farkları bugün hesaplara yatırılıyor.

Enflasyon rakamının açıklanmasıyla belli olan ve 500 milyon TL’sını bulan farklar bugünden itibaren hesaplara yatırılacak.

3 milyon memur ve 12.5 milyon emekli, dul ve yetim maaşlarını bu aydan itibaren zamlı alacak.

SGK ve Bağkur emeklisine Temmuz ayından itibaren %5.01 oranında zam yapılırken memur ve memur emeklisinin enflasyon farkıyla birlikte bu aydan itibaren maaşları %6.01 oranında zamlı yatacak. Alınan maaşlara göre yatacak farklar 143,89 TL ile 212,38 TL arasında değişkenlik göstermekte.

Maaş farkları emeklilik kartındaki tahsis numaralarının son rakamına göre 28 Temmuz’a kadar hesaplara yatırılmış olacak.

Zamlı maaşlarının yanında bir de bayram ikramiyesi alacak olan emeklilerin ikramiyelerinin ise Arefe gününün 10 Ağustos cumartesi gününe denk gelmesi dolayısıyla 5-9 Ağustos tarihleri arasında hesaplara yatırılması bekleniyor. Henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.