DOLAR
13,4184
EURO
15,1799
ALTIN
765,69
BIST
1.810
AdanaAdıyamanAfyonAğrıAksarayAmasyaAnkaraAntalyaArdahanArtvinAydınBalıkesirBartınBatmanBayburtBilecikBingölBitlisBoluBurdurBursaÇanakkaleÇankırıÇorumDenizliDiyarbakırDüzceEdirneElazığErzincanErzurumEskişehirGaziantepGiresunGümüşhaneHakkariHatayIğdırIspartaİstanbulİzmirK.MaraşKarabükKaramanKarsKastamonuKayseriKırıkkaleKırklareliKırşehirKilisKocaeliKonyaKütahyaMalatyaManisaMardinMersinMuğlaMuşNevşehirNiğdeOrduOsmaniyeRizeSakaryaSamsunSiirtSinopSivasŞanlıurfaŞırnakTekirdağTokatTrabzonTunceliUşakVanYalovaYozgatZonguldak
Bilecik
Yağışlı
13°C
Bilecik
13°C
Yağışlı
ÇarşambaHafif Yağmur
9°C
PerşembeParçalı Bulutlu
14°C
CumaSağanak Yağışlı
17°C
CumartesiSağanak Yağışlı
15°C
Bilecik Haber

BOZÜYÜK BELEDİYESİ ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

BOZÜYÜK BELEDİYESİ ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

BOZÜYÜK BELEDİYESİ ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

BOZÜYÜK BELEDİYESİ ANONİM ŞİRKETİ KURULMASI OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

Bozüyük Belediye Meclisi Şubat ayı olağan meclis toplantısı Bozüyük Belediye Başkanı Fatih BAKICI Başkanlığında gerçekleştirildi.

Bozüyük Belediyesi Metristepe Kültür Merkezi Meclis Toplantı Salonu’nda 9 gündem maddesiyle yapılan toplantıya MHP grubunca sözlü önerge verilirken AK Parti adına Belediye Başkanı Fatih BAKICI, İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün Cami Caddesi ile ilgili talebini gündeme ek önerge olarak sundu. CHP grubu ise meclis toplantısı sonunda gündem dışı söz istedi. Gündemin ilk maddesinde yer alan Bursa BEBKA Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansının açık bulunan 2018 yılı Mali Destek Programları ile 2018 yılı Teknik Destek Programlarına, AB Hibe Programlarına, yurt dışı ülkelerin hibe programları kapsamındaki hibe teklif çağrıları ile Türkiye Cumhuriyeti Bakanlıklarının, kamu kurum ve kuruluşlarının teşvik kapsamındaki proje karşılığı hibe ve destek programlarına proje sunulmasına ve talebin başarılı olması durumunda faaliyetin uygulanmasına, sunulan faaliyette kurum/kuruluşu temsile, ilzama ve talebe ilişkin belgeleri imzalamaya Belediye Başkanı Fatih BAKICI’ ya yetki verilmesi konusu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. İmar konularıyla ilgili gündem maddeleri oy birliği ile kabul edilerek imar komisyonuna sevk edildi. Gündemin en önemli maddesi olan “24/12/2017 tarih ve 30280 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 696 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, 1 Ocak 2018 tarihli ve 30288 sayılı Resmi Gazete yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımı Sözleşmeleri Kapsamında Çalıştırılmakta Olan İşçilerin Sürekli İşçi Kadrolarına veya Mahalli İdare Şirketlerinde İşçi Statüsüne Geçirilmesine İlişkin 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Geçici 23 ve geçici 24’üncü maddelerinin Uygulanmasına Dair Usul ve Esaslar ve ekteki gerekçe raporu doğrultusunda personel çalıştırılmasına dayalı hizmetleri yürütmek ve/veya bu kapsamda personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımı yöntemiyle çalıştırılan personelin işçi statüsünde istihdam edilebilmelerini sağlamak amacıyla yeni bir % ….. sermayeli anonim şirket kurmak için ve bu işle ilgili tüm tasarruflarda bulunmak için Belediye Başkanına yetki verilmesi ve bu amaçla tahakkuk edecek katılım payının ödenebilmesi için bütçede tertip açılması hususlarının görüşülmesi” konusu hakkında Bilecik Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası yönetim kurulu üyesi ve bağımsız denetçi Mustafa ÖZTÜRK tarafından belediye himayesinde kurulması planlanan anonim şirket hakkında meclis üyelerine bilgi verildi. Meclis üyelerinin konu hakkındaki soruları cevaplandırıldı. Yapılan görüşmeler sonrasında çalıştırılan personelin işçi statüsünde istihdam edilebilmelerini sağlamak amacıyla yeni bir anonim şirket kurmak için ve bu işle ilgili tüm tasarruflarda bulunmak için Belediye Başkanı Fatih BAKICI’ya oy birliği ile yetki verildi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından talep edilen Cami Caddesi üzerindeki park yasağının kaldırılması talebi meclis gündemine getirilerek oy çokluğu ile imar komisyonuna sevk edildi. Ardından MHP grubu tarafından İlçe Tarım Müdürlüğü arkasında yer alan parka Fırat ÇAKIROĞLU isminin verilmesi talep edildi. Başkan BAKICI tarafından mecliste oylanan önerge oy birliği ile imar komisyonuna sevk edildi. Son olarak CHP grubu adına meclis üyesi Coşkun AKSU söz alarak kapalı pazarın yan tarafından devam eden Yeşilkent bağlantı yolundaki seramik fabrikasına çalışan tırların oluşturduğu tehlikelerden bahsetti. Başkan BAKICI bu konuda fabrika yetkililerine gerekli uyarıların resmi olarak yapıldığını ve olayın takipçisi olduğunu belirtti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.