DOLAR
15,8775
EURO
16,8586
ALTIN
940,42
BIST
2.393,61

Pazaryeri Turizm Kenti Olma Yolunda Emin Adımlarla İlerliyor

Pazaryeri Turizm Kenti Olma Yolunda Emin Adımlarla İlerliyor

Pazaryeri Turizm Kenti Olma Yolunda Emin Adımlarla İlerliyor. Çömleğin sanata dönüştüğü; göletler diyarı, orman ve doğa ile iç içe; tarih ve kültür kokan ilçemiz Pazaryeri’nin turizmi masaya yatırıldı.

Bilecik Valiliğinin himayelerinde ve Bilecik İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen “Bilecik Turizm Platformu” kapsamında Pazaryeri Kaymakamlığımız işbirliği ile düzenlenen “Pazaryeri Turizm Çalıştayı” paydaş kurumlarla katılımları ile gerçekleştirildi.

Pazaryeri Kaymakamı Ferhat Altay koordinasyonunda, Pazaryeri Belediyesi Başkanı Zekiye Tekin, Bilecik Şeyh Edebali Üniversite Uygulama Bilimler Fakültesi Dekan Prof. Dr. İsa İpcioglu, Bilecik İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, (BEBKA) Bilecik Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Banu ÇİÇEK GÜNGÖRDÜ ve ilgili uzmanları, Bilecik İl Özel İdaresi Kültür ve Turizm Müdürü, Destek Hizmetler Müdürü Müjdat Polat, Pazaryeri İlçe Özel İdaresi Müdürü Ayhan ÖZTÜRK, Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Zekai ÇOBANDERE, Osmaneli Belediye Başkanlığı Proje Danışmanı Abdullah Tetik, İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü İbrahim Bektaş, Uzman Personel Pervin Köse ve Kaymakamlık uzmanlarının katılımlarıyla turizm teşvik ve projeleri için hummalı çalışmalar gerçekleştirildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kültür Turizm Müdürü Serkan Bircan:

İlçemizin; eko Turizm, Alternatif Turizm, Agro Turizm, Tatuta turizmi, kamp karavan, Doğa ve Sağlık Turizminin cazibe merkezi haline getirilmesi için projelere start verildi. İnşallah çok kısa sürede meyveleri alınmaya başlanacağından hiç şüphemiz yok. Bu vesile ile tüm paydaş kamu kurum ve kuruluşlarımıza sağladıkları destek ve koordinasyonundan dolayı şükranlarımızı sunuyoruz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.