Milli Servete Kursun Sıktılar

0
milli servet hedef tahtası yapıldı

Yenipazar Belediyesi tarafından çöp konteynerlerine silahla ateş açan ve kamu malına zarar veren vatandaşlar daha duyarlı davranmaları yönünde uyarıldı.

Yenipazar Belediye Başkanı İlhan Özden’in talimatıyla belediye imkanları kullanılarak temin edilen ve adedi 800 tl olan çöp konteynerleri Yenipazar Kayacık Mesire alanına Belediye Başkanı İlhan Özden tarafından bizzat konuşmuştu. Bu konteynerlere kimliği belirsiz kişi yada kişilerce ateş açılmak suretiyle zarar verildi. İlçeye uzak ve her türlü yabani hayvanın bulunabileceği mesire alanında halkın kullanımı için bırakılan yön tabelaları,trafik levhaları,bank ve masa gibi kamu malı olarak tabir edilen malzemelere yalnızca insanlar tarafından zarar verildiğinin altı çizildi.

Yenipazar Belediyesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Kıymetli avcılar;

Mesire alanlarına bırakılan çöp konteynerleri yada yön tabelaları ve trafik levhaları nişan tahtası değildir. Onlar milli servetimizdir, lütfen milli servetlerimize sahip çıkalım. Bu kurşunladığınız konteyner Kayacık mesire alanına, 2018 yılında bizzat Belediye Başkanı İlhan Özden tarafından konulmuştur ve sıfır olup maliyeti 800 TL dir. İlçemize uzak her türlü yabani hayvanın bulunabileceği mesire alanlarına halkımızın kullanması için bırakılan her türlü malzeme (Bank, Masa, Çöp Konteyner vb.) ürünlere yalnızca insanların zarar verdiği gözle görülür bir gerçektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz