İstanbul’dan Gelip Bilecik’te Kütüphane Kurdular

0
bilecikte kütüphane kurdular

Türkiye’deki tüm köy okullarına bir kütüphane kurulmasını sağlamak amacıyla kurulan DEKİ Platformu Bilecik’te kütüphane kurdu.

DEKİ Platformu, 2019 yıl için planladıkları kütüphane projesini Bilecik’in İlçesi Söğüt’te Dursun Fakıh İlk/Ortaokulu’nda gerçekleştirdi.

Bölge ve il ayrımı yapmaksızın Türkiye’nin herhangi bir yerinde ihtiyacı olan, başta köy okulları olmak üzere, ilk ve ortaokul seviyesindeki eğitim kurumlarının fiziksel iyileştirmesine yardımcı olmak, kütüphane, kitap, kırtasiye ve öğrenci ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulan, hiçbir siyasi veya uluslararası kuruluşla bağlantısı bulunmayan ve kar gütmeyen sivil toplum kuruluşu DEKİ Platformu üyeleri, Üsküdar’da daha önce hazırladıkları kütüphane malzemelerini de yanına alarak Kuruluş, Kurtuluş ve Dirilişin Şehri Bilecik’e doğru yola çıktı. Bilecik’in Söğüt İlçesinde bulunan Dursun Fakıh İlk/Ortaokulu’na gelen DEKİ Platformu üyeleri kütüphane malzemeleri tek tek otobüsten indirerek kütüphanenin kurulacağı alana taşıdı. Tüm malzemeler temizlendi ve kurulumun ardından yeni kütüphane öğrencilerin kullanımına açıldı.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz