DOLAR 7,9701
EURO 9,4633
ALTIN 487,38
BIST 1.191
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bilecik 22°C
Parçalı Bulutlu

BŞEÜ Özel Yetenek Sınavıyla Öğrenci Alacak

BŞEÜ Özel Yetenek Sınavıyla Öğrenci Alacak
17.08.2020
A+
A-

BŞEÜ Özel Yetenek Sınavıyla Öğrenci Alacak. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi (BŞEÜ) 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı için Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesine internet üzerinden gerçekleştirilecek özel yetenek sınavıyla öğrenci alınacağını duyurdu.

 

BŞEÜ Özel Yetenek Sınavıyla Öğrenci Alacak

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi (GSTF) 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı için ‘Özel Yetenek Sınavı’ ile öğrenci alacak. Seramik ve Cam Bölümü ile Resim Bölümü için yapılacak sınavda aday öğrencilerin karakalem desen ve hayali çizim yapabilme kabiliyetleri değerlendirilecek.

3 Eylül 2020 tarihinde GSTF binasında yapılacak sınavın başvuruları 17-31 Ağustos 2020 tarihleri arasında internet üzerinden gerçekleşecek. Bölümlere ve Özel Yetenek Sınavı’na ilişkin detaylı bilgiye GSTF’nin web sitesi üzerinden ulaşılabilir.

 

 

BİLECİK ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN
(Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesine Özel Yetenek Sınavıyla Öğrenci Alınacaktır)

Üniversitemiz Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı için 2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda belirtilen şekilde ‘Özel Yetenek Sınavı’ ile öğrenci alacaktır.

KONTENJANLAR

Bölümü Kontenjan

Seramik ve Cam       30
Resim                       30

BAŞVURU KOŞULLARI

1- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak (Kesin kayıt işlemleri yapıldığı tarihte).
2- Lise ve dengi bir okuldan mezun olmak (Kesin kayıt işlemleri yapıldığı tarihte).
3-Adayın Özel Yetenek Sınavına başvurabilmesi için o yıl yapılan TYT sınavına girmesi ve TYT puan türlerinin birinden en az 150 (yüz elli) puan alması gerekir. Bir önceki yıla ait TYT puanı 200 ve üzeri olan adaylardan başvurduğu yıla ait YKS’nin hiçbir oturumuna girmeden başvurduğu yılda sadece Özel Yetenek Sınavı sonuçlarına göre öğrenci alacak yükseköğretim programlarına başvurmak isteyenlerin bir önceki yıla ait TYT Dönüştürülmüş Puanı işleme alınacaktır.
4- Engelli adayların, engelli kontenjanından sınavlara başvurabilmeleri için durumlarını “Engelli Sağlık Kurulu Raporu” ile belgelemeleri kaydıyla ÖSYM tarafından yapılan TYT’den 100 (yüz) puan almış olmaları gerekmektedir.
5- TYT ve AYT/YDT sonucunda bir öğretim programına girmeye hak kazanmış olmak Özel Yetenek Sınavına girmeyi engellemez.
6- 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) merkezi yerleştirme ile herhangi bir Yükseköğretim Programına yerleştirilen veya diğer Üniversite Yetenek Sınavlarına katılan adaylar da sınava başvurabilirler.

GEREKLİ BELGELER

1-Sınava Giriş Belgesi (Belge, internet ortamında başvuru sırasında aday tarafından oluşturulacak ve sistemden renkli çıktısı alınacaktır).
2-Fotoğraflı ve onaylı Resmî Kimlik Belgesi (nüfus cüzdanı, Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı, ehliyet veya süresi geçmemiş pasaport).

BAŞVURU TARİHLERİ

İnternetten Başvuru Tarihi    : 17 Ağustos – 31Ağustos 2020 saat 23.59’ a kadar

İnternetten Başvuru Adresi   : https://obs.bilecik.edu.tr/bilecik/basvuru/ogrencibasvuru.aspx

Sınava Gireceklerin İlanı        : 1 Eylül 2020

Sınav Tarihi                             : 3 Eylül 2020

Adres: Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi 11210 Gülümbe Kampüsü Merkez/BİLECİK

Tel: 0 228 2141288
Eposta: gstf@bilecik.edu.tr

SINAV İLAN METNİ (2020-2021)
SINAV UYGULAMA KILAVUZU (2020-2021)

NOT:

1- Ön kayıtlar internet ortamında adaylar tarafından yapılacak ve Sınava Giriş Belgesi ile Fotoğraflı ve onaylı Resmî Kimlik Belgesi (nüfus cüzdanı, Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı, ehliyet veya süresi geçmemiş pasaport) yanında olmayan adaylar sınava alınmayacaktır.

2- Kesin kayıt sırasında eksik belge ile başvuran adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

3- Adayların başvuru bilgi ve belgelerinde gerçeği yansıtmayan herhangi bir durum görüldüğünde, aday Özel Yetenek Sınavını kazanmış olsa dahi, başvurusu iptal edilerek hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

4- Bölümler ve Özel Yetenek Sınavına ilişkin detaylar Özel Yetenek Sınavı Kılavuzunda yer alacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.