Bilecik’te Vatandaşları Ayağa Kaldıran Olay. Bilecik’te meydana gelen olayda, vatandaşlar söz konusu Türk Bayrağı olunca nasıl bir araya gelindiğini bir kez daha gösterdi.

Alınan bilgi ve iddialara göre, Bilecik Tevfikbey Caddesi üzerindeki Bilecik Belediyesi Sosyal Tesisleri Aile Çay Bahçesinin bankamatiklerin bulunduğu girişinden gelen bağırma seslerini duyan vatandaşlar o bölgeye doğru hareketlendi. Vatandaşlar, kimliği belirsiz bir şahsın Bilecik Belediyesi Sosyal Tesisleri Aile Çay Bahçesinin bankamatiklerin bulunduğu girişinde asılı Türk Bayrağını söküp indirdiğini görünce,  hemen şahsın üzerine giderek Türk Bayrağını elinden aldılar. Daha sonra yakında pansiyon önünde park halindeki polis minibüsüne de tekme ve yumruk attıktan sonra kaçan şahsın polis ekipleri peşine düştü.

Kısa sürede Zabıta Müdürlüğü önünde polis ekipleri tarafından yakalanan şahıs, tekmeleyip yumruk attığı polis minibüsüne bindirilerek göz altına alındı. Çevrede toplanan vatandaşlar tepkisini çeken olay sonrasında polis, minibüsü Zabıta Müdürlüğünün önüne çekerek bir süre asayiş ekiplerinin gelmesini bekledi.

Olay yerine gelen asayiş ekipleri şahsı teslim alarak, ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürdü.

Şahsın elinden alınan Türk Bayrağı yeniden aynı yere asıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.