Bilecik’te Genç Öğrenci İl Milli Eğitim Müdürü Oldu

0
bilecikte genc ogrenci milli egitim muduru oldu

Edebali Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Elif Yüce, başarının arttırılması, motivasyonun sağlanması ve mesleki rehberlik anlamında öğrencilerin hayata ve bir üst öğrenime hazırlanmaları, meslek seçimine ve mesleklerle ilgili bilgilere ulaşmasına, yeteneklerini keşfetmesine ve ders çalışmaya karşı olumlu tutum içinde olmasına yardımcı olmak, meslekler hakkında canlı ve somut bilgi edinmelerini sağlamak ve mesleki olgunluk düzeylerini artırmak amacıyla gerçekleştirilen proje kapsamında Bilecik Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yapılan işleri yakından öğrenme fırsatı buldu.

Sabah müdürlük makam aracıyla evinden alınan Elif Yüce, müdürlüğün birimleri hakkında bilgi alarak müdürlük makamının gün boyunca devam eden programına eşlik etti. Program kapsamında Murat Hüdavendigar Ortaokulu ve Toki İlkokulu – Ortaokuluna ziyaretler gerçekleştirildi.

Yapılan ziyaretlerde okul müdürlerinden okulları hakkında bilgi alan genç Milli Eğitim Müdürü Yüce, okul öğretmenleriyle öğretmenler odasında bir süre sohbet etti.

Toki İlkokulu – Ortaokulu ziyareti sırasında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programında görev alacak olan halk oyunları ekibinin prova çalışmaları izlendi. Öğrencilerimizin geleneksel el sanatlarını tanıması amacıyla okul müdürü Fikret Başak tarafından davet edilen ilimizin ülke çapında tanınan çömlek ustası Salim Yaşar, çömlekçilik sanatını anlatarak elleriyle yoğurup şekillendirdiği çömleklerden birini İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik’e hediye etti.

Günün son ziyareti ise daha önce hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Bilecik Vergi Dairesi Müdürü Ramazan Kılıç’a oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.