DOLAR
12,4902
EURO
14,1332
ALTIN
720,04
BIST
1.776
AdanaAdıyamanAfyonAğrıAksarayAmasyaAnkaraAntalyaArdahanArtvinAydınBalıkesirBartınBatmanBayburtBilecikBingölBitlisBoluBurdurBursaÇanakkaleÇankırıÇorumDenizliDiyarbakırDüzceEdirneElazığErzincanErzurumEskişehirGaziantepGiresunGümüşhaneHakkariHatayIğdırIspartaİstanbulİzmirK.MaraşKarabükKaramanKarsKastamonuKayseriKırıkkaleKırklareliKırşehirKilisKocaeliKonyaKütahyaMalatyaManisaMardinMersinMuğlaMuşNevşehirNiğdeOrduOsmaniyeRizeSakaryaSamsunSiirtSinopSivasŞanlıurfaŞırnakTekirdağTokatTrabzonTunceliUşakVanYalovaYozgatZonguldak
Bilecik
Sağanak Yağışlı
19°C
Bilecik
19°C
Sağanak Yağışlı
PazartesiKuvvetli Sağanak
19°C
SalıYağışlı
11°C
ÇarşambaKar Yağışlı
6°C
PerşembeParçalı Bulutlu
10°C
Bilecik Haber

BİLECİK’İ KALKINDIRACAK PROJELERİMİZ VE HEDEFLERİMİZ HAZIR

BİLECİK’İ KALKINDIRACAK PROJELERİMİZ VE HEDEFLERİMİZ HAZIR

AK PARTİ BİLECİK MİLLETVEKİLİ ADAYI SELİM YAĞCI:

‘’BİLECİK VE İLÇELERİMİZİ TÜMÜYLE KALKINDIRACAK PROJELERİMİZ VE HEDEFLERİMİZ HAZIR’’

AK Parti Bilecik Milletvekili Adayı Selim Yağcı, ‘’Bilecik ve ilçelerimiz için yapacağımız projeler hazır’’ dedi.

Milletvekili Adayı Selim Yağcı, AK Parti olarak Bilecik ve ilçelerine ilişkin proje ve hedeflerini açıkladı.

Bilecik ve ilçelerindeki yerel yönetim ve genel idare ile koordineli olarak çalışacaklarını kaydeden Milletvekili Adayı Selim Yağcı, Bilecik ve ilçelerini tümüyle ele alıp şehri kısa zamanda kalkındıracak proje ve çalışmalar üzerine yoğunlaşacaklarını kaydetti.

‘’SÖĞÜT İLÇEMİZİN TOKİ ÇALIŞMASI VE ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ İHTİYACINI EN KISA ZAMANDA GİDERMEYE ÇALIŞACAĞIZ’’

Söğüt ilçesine ilişkin plan ve hedeflerini de açıklayan Milletvekili adayı Selim Yağcı, ‘’Söğüt’ümüzde çok fazla söze gerek yok. Söğüt bizim tarih şehrimiz. Bu anlamda tarihten almış olduğu zenginliğin tüm kredisini kullanmak istiyoruz. Söğüt’ün başka bir isteği var. Biliyorsunuz Söğüt’te bir TOKİ çalışması var. Bu anlamda oradaki çalışmalara ağırlık vererek,  hemşehrilerimizi bu anlamda rahatlatmak istiyoruz. Bu şekilde en kısa sürede çalışmayı tamamlamak istiyoruz. Bununla birlikte Söğüt’ün yıllardır bir hayali vardı. Burada bir organize sanayi bölgesi kuruldu. Ancak bir tane çivi çakılmadı. Bir holdingle anlaşma yapıldı ancak bu zamana kadar hiç adım atılmadı. Bu işlerin içinde olan bir kardeşiniz olarak hangi düğmeye basacağımızı çok iyi biliyorum. Burada yerel yönetim ve genel idare ile koordineli olarak ticaret odalarımızı da yanımıza alacağız ve böyle çözüm bekleyen konuları neticelendireceğiz. Yani bir alanı birilerinin el koyup günlerce, aylarca hatta yıllarca bekletmesine izin vermeyeceğiz. Yapacaklarsa yapacaklar, yapmayacaklarsa o yeri başka insanlara devredecekler. Böylece yerel ve genel idareye katkı anlamında bizler de siyaset kanalında gerekli yardımı yaparak, Söğüt’ümüzü organize sanayi bölgesine kavuşturacağız.

‘’ESKİŞEHİR VE BURSA’NIN POTANSİYELİNİ BOZÜYÜK VE BİLECİK’E AKTARACAK PROJELERİMİZ VAR’’

Bozüyük ilçesine ilişkin yapacakları çalışmalar hakkında bilgiler veren Milletvekili Adayı Selim Yağcı, Eskişehir ve Bursa’nın potansiyelini Bozüyük ve Bilecik’e aktaracak projelerinin olduğunu vurgulayan Milletvekili Adayı Selim Yağcı, şunları söyledi:

‘’Hep birlikte bütün ilçeleri ile Bilecik’iz biz. Bilecik bu şehrin beyni ise Bozüyük’te kalbidir. Bozüyük ile ilgili olarak benim şöyle bir hayalim var. Bozüyük’ü, Eskişehir’siz ve Bursa’sız planlayamazsınız. Yani şunu demek istiyorum. Bozüyük’ün potansiyelini Eskişehir’e vermekten ziyade Eskişehir ve Bursa’nın gücünü ve potansiyelini Bozüyük’e Bilecik’e aktarmak isteğimiz var. Bu hedeflerimizi nasıl yapacağı peki? Orda olmayanları bizler verirsek böylece oradaki potansiyeli buralara getirmiş oluruz. Bizde doğal güzellikler var, bakir alanlar var. Bizde tarih var. Bu doğa ile tarih sektörünü birleştirecek yatırımları hedefliyoruz. Biliyorsunuz Atatürk Köşkünün olduğu bölge Milli Parklar Bölgesi ilan ettik. Bozüyük’ün yaylaları çok meşhur ve bunları turizme kazandırmak istiyoruz. Bu anlamda 10 ile 15 tesisi yaptığımızda Eskişehir ve Bursa’dan buraya konaklamalı turizm faaliyetlerini gerçekleştirebiliriz.

‘’PAZARYERİ’NİN DOĞAL GÜZELLİKLERİ VE BAKİR ALANLARINI TURİZM VE EKONOMİ ANLAMINDA DEĞERLENDİRECEĞİZ’’

Pazaryeri ilçesi hakkındaki görüşlerini de paylaşan Milletvekili Adayı Selim Yağcı ‘’Pazaryeri’nin doğal güzellikleri ve bakir alanlarını turizm ve ekonomi anlamında değerlendireceğiz’’ ifadelerini kullanarak, ‘’Pazaryeri’miz bizim hem tarih hem de doğal güzelliklerin olduğu bir ilçemiz. Orada Bursa ile bağlantı anlamında güzel çalışmalar yapılıyor. Pazaryeri’mize ilişkin olarak yeni yapılan Körfez geçişi çok önemli. Ankara bağlantısı gerçekleştirildiğinde çok güzel gelişmeler olacak. Uluslararası dev projemiz TANAP da Pazaryeri için çok güzel olacak. Pazaryeri’nin en önemli şeyi, doğal güzellikleri. O göletlerinin güzelliklerini değerlendirmemiz lazım. Hem yöresel ürünlerin teşhir edildiği hem de Pazaryeri’nin doğal güzelliklerinin sergilendiği turizm alanları anlamında ciddi çalışmalarımız olacak. Böylelikle şehrimizi komple bir şekilde hak etmiş olduğu yere getireceğiz. Bu zamana kadar güzel hizmetler yapan arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Her kurum ve kuruluşu ile işbirliği içerisinde olarak Bilecik’imizi tümüyle geliştireceğiz. Sen ben ondan ziyada Bilecik olabilmemiz önemli. Bilecik’te bu anlamda boşa harcayacağımız veya denemek usulü ile harcayacağımız kurşunumuz yok. Yani attığımızı 12’den vurmamız lazım. Onun için bizim deneme yanılmaya da fırsatımız var. O sebeple 15 yıldır belediye başkanlığı yapan bir kardeşiniz olarak, Milletvekilliği hizmetine aday olduk. Bilecik’in tozunu toprağını yutan bir kardeşiniz olarak tüm şehirde neyimiz var neyimiz yok bunun farkındayız.

 

‘’OSMANELİ İLÇEMİZDE TARIM VE TURİZMİ BİRLİKTE İŞLEYEREK SUNACAĞIZ’’

Osmaneli ilçemizde tarım ve turizmi birlikte işleyerek sunacaklarını kaydeden Milletvekili adayı Selim Yağcı, ‘’Osmaneli bizim gerçekten hem şehircilik hem doğa hem de tarih anlamında vazgeçemeyeceğimiz özellikte bir şehrimiz. Osmaneli’ye özel projelerle o albenisini ve tanınırlığını daha üst noktalara çıkarıp, belediye başkanı arkadaşlarımızla el ele vererek, o noktada bir potansiyelini daha da üste çıkarmak istiyoruz. Hatta Bozüyük ile ilgi şu an biliyorsunuz Lojistik Merkezini daha ileri noktalara götürmeyi çok arzuluyoruz. Ama ikinci bir lojistik merkez noktasında hızlı tren bağlantısı olduğunda yaptığımız araştırmalar, böyle bir merkezin Osmaneli’de uygunluğu ortaya çıkıyor. Çünkü limanlara daha yakın. Osmaneli’nde ikinci bir lojistik merkez olması noktasında gerekli çalışmaları yapacağımızı ifade ediyorum. Osmaneli tarih turizmi ve tarım sanayisine yönelik butik işyerlerinin olabileceği ve köylü esnafının ürettiği ürünü değerinde satacağı mekanların oluşturulması gerektiğini düşünüyoruz.’’ Dedi.

‘’ŞİRİN İLÇEMİZ GÖLPAZARI’NI HAK ETTİĞİ YERE ULAŞTIRACAK PROJELERİMİZ HAZIR’’

Açıklamasında Gölpazarı’na ilişkin proje ve hedeflerini açıklayan Milletvekili adayı Selim Yağcı, ‘’Şirin İlçemiz Gölpazarı’nı hak ettiği yere ulaştıracak projelerimiz hazır’’ ifadelerini kullanarak şunları söyledi:

‘’Gölpazarı bizim Bilecik’in en canlı ilçelerimizden birisi. Ancak bu ilçemizdeki hemşehrilerimizin göç etmesi dezavantaj oldu. Fakat bu ilçemiz için de güzel projelerimiz var. Gölpazarı’nda Akçay barajı ile İnşallah üretim 3’e 5’e katlanacak. O üretimi ekonomik girdi olarak dönmesi için tarıma dayalı bir sanayiyi oluşturarak, Gölpazarı’nda hem çalışma alanlarını oluşturmuş olacağız hem de oradaki tarımsal ekonomiyi daha da güçlü hale getireceğiz. Bununla birlikte gerek yüksek okulumuzda gerek diğer alanlarda gençlerimize yönelik sosyal hayatı canlandıracak projelerimiz de hazır’’ ifadelerini kullandı.

 ‘’YENİPAZAR VE İNHİSAR’A BUTİK TARIMSAL ÜRÜN PAKETLEME TESİSLERİ KAZANDIRARAK ÜRÜNLERİN HAK ETTİĞİ DEĞERİ BULMASINI SAĞLAYACAĞIZ’’

İnhisar ve Yenipazar ilçelerine ilişkin fikirlerini de aktaran Milletvekili adayı Selim Yağcı; ‘’İnhisar ve Yenipazar bölgemiz aslında organik turizm ve tarım bölgesi. Oralardaki kanyonumuz ve doğal yaşam alanları ile zengin bitki florasını ekonomiye kazandırmak istiyoruz. Oralarda bu anlamda butik tarımsal ürün paketleme tesislerini açmak istiyoruz. Bu şekilde turizmi de oralarda canlı tutmuş olacağız. İnhisar’ın Eskişehir ile olan bağlantısını iyileştirerek, turizm hareketliliğini sağlayıp o bölgelerin gelişmesini sağlamak hedeflerimiz var.

 ‘’BİLECİK’İMİZDE ÇOK FARKLI BİR VEKİL PROFİLİNİ ORTAYA KOYACAĞIMIZDAN EMİN OLUN’’

Açıklamasının sonunda Milletimizin teveccühü ile göreve geldiğinde Bilecik’te çok farklı bir vekil profili ortaya koyacağına olan inancı dile getiren Milletvekili Adayı Selim Yağcı; ‘’İnşallah milletimiz bizlere görev verdiğinde farklı bir vekil profili çizeceğimize emin olabilirsiniz. Gelen işleri anında takip eden ve yakından ilgilenen bir anlayış ile çalışacağız. Bizzat alana gelip yapılması gereken işleri takip etmek ve yönlendirmek çok önemli. Böylece çalışmalarımıza hız vermiş olacağız ve herhangi bir zaman kaybına uğramamış olacağız. Ben bu anlamda 24 Haziran seçimlerinin başta şehrimiz, insanımız , ülkemiz ve dünyanın dört bir köşesindeki gönüldaşlarımız için hayırlı ve uğurlu olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum’’ ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.