DOLAR
13,4754
EURO
15,2171
ALTIN
773,12
BIST
1.981
AdanaAdıyamanAfyonAğrıAksarayAmasyaAnkaraAntalyaArdahanArtvinAydınBalıkesirBartınBatmanBayburtBilecikBingölBitlisBoluBurdurBursaÇanakkaleÇankırıÇorumDenizliDiyarbakırDüzceEdirneElazığErzincanErzurumEskişehirGaziantepGiresunGümüşhaneHakkariHatayIğdırIspartaİstanbulİzmirK.MaraşKarabükKaramanKarsKastamonuKayseriKırıkkaleKırklareliKırşehirKilisKocaeliKonyaKütahyaMalatyaManisaMardinMersinMuğlaMuşNevşehirNiğdeOrduOsmaniyeRizeSakaryaSamsunSiirtSinopSivasŞanlıurfaŞırnakTekirdağTokatTrabzonTunceliUşakVanYalovaYozgatZonguldak
Bilecik
Sağanak Yağışlı
17°C
Bilecik
17°C
Sağanak Yağışlı
ÇarşambaYağışlı
11°C
PerşembeÇok Bulutlu
14°C
CumaSağanak Yağışlı
17°C
CumartesiÇok Bulutlu
17°C
Bilecik Haber

BİLECİK ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİNDEN “KALİTE” ATAĞI

BİLECİK ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİNDEN “KALİTE” ATAĞI

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörlüğü Kalite Koordinatörlüğü tarafından üniversite akademik birimleri bünyesinde faaliyetlerini aralıksız olarak sürdüren Kalite Kurul Üyelerine yönelik bir tanıtım, bilgilendirme ve durum değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya Fakülteler, Yüksekokullar, Meslek Yüksekokulları, Enstitüler ve Araştırma Merkezleri Yöneticileri ve Kalite Kurullarının üyeleri katıldı.

Toplantı Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Bülent Yılmaz’ın açılış konuşması ile başladı. Prof. Dr. Bülent Yılmaz konuşmasında, üniversite bölüm ve program web sayfalarında “kalite” başlıklı yeni bir düzenleme yapıldığını bildirerek başlık içeriğinin bilgilendirmesi için üniversite Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğünden Sezen Hüseyinoğlu Çalışmaz’a  söz vererek katılımcılara gerekli açıklamaların yapılmasını istedi.

Toplantı katılımcılarını bilgilendirme aşamasında; Prof. Dr. Bülent Yılmaz kalite süreçlerinin yönetimi ve raporlama çalışmalarının önemine, görev yaptığı Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümde 6 yıldır sürdürülen örnek çalışmalarla vurgu yaparak kalite süreçlerinde tüm birim personelinin mutlaka eşgüdüm ve işbirliği içerisinde çalışması gerektiğini ifade etmiştir. Ayrıca, Kurumsal Dış Değerlendirme için akademik ve idari birimlerin kalite çalışmaları ve Kurumsal İç Değerlendirme Raporu olan KİDR’in önemine değinen Yılmaz, üniversitenin belirlediği misyon ve vizyon hedeflerine ulaşılması için temel şartın üniversitenin bütün birimlerinin kalite çalışmalarını mutlaka; yerinde, zamanında ve eksiksiz olarak yapması gerektiğini belirtti.

Toplantının durum değerlendirme aşamasında Prof. Dr. Bülent Yılmaz tarafından “2017 yılı KİDR-Kurumsal İç Değerlendirme Raporu” başlık içeriğine göre değerlendirildi. Bu kapsamda; iç ve dış paydaşların sürece katılımı, öğretim elemanlarının performansı, özel yaklaşım gerektiren öğrencilere yönelik hizmetler, öğrenci oryantasyon programları, öğrenme kaynakları, öğrencilere yönelik kariyer geliştirme hizmetleri, öğrenci memnuniyeti ve mezun izleme sistemleri açısından değerlendirmeler yapıldı. Ayrıca Bölümünün Bilecik ili için önemine değinen Yılmaz, toplumsal katkı olarak, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümünün Bilecik iline; demografik, ekonomik, mekânsal, endüstriyel, sosyal ve kültürel olarak çeşitli katkılar yaptığını, son bilimsel çalışmalara göre sadece 2018 yılı ilk çeyreği için sadece bir öğrencisinin aylık harcamasının Bilecik ekonomisine en az 457,69 TL/ay oranında likidite sağladığını toplam 213 öğrenciden oluşan Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü için bu değerin 97.487 TL/ay ve tüm üniversite için yaklaşık 8-10 milyon TL/ay civarında olabileceğini bildirerek, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümünde yaşanan deneyimleri üniversitenin tüm akademik birimlerinin kalite temsilcileri ile paylaşıldı.

Toplantının soru-cevap aşamasında ise katılımcıların kalite süreçleri hakkındaki soruları, Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Bülent Yılmaz ve üniversite Strateji Geliştirme Daire Başkanı Alper Yıldırım tarafından cevaplandırıldı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.