DOLAR
7,4294
EURO
8,9820
ALTIN
412,55
BIST
1.471
AdanaAdıyamanAfyonAğrıAksarayAmasyaAnkaraAntalyaArdahanArtvinAydınBalıkesirBartınBatmanBayburtBilecikBingölBitlisBoluBurdurBursaÇanakkaleÇankırıÇorumDenizliDiyarbakırDüzceEdirneElazığErzincanErzurumEskişehirGaziantepGiresunGümüşhaneHakkariHatayIğdırIspartaİstanbulİzmirK.MaraşKarabükKaramanKarsKastamonuKayseriKırıkkaleKırklareliKırşehirKilisKocaeliKonyaKütahyaMalatyaManisaMardinMersinMuğlaMuşNevşehirNiğdeOrduOsmaniyeRizeSakaryaSamsunSiirtSinopSivasŞanlıurfaŞırnakTekirdağTokatTrabzonTunceliUşakVanYalovaYozgatZonguldak
Bilecik
Parçalı Bulutlu
16°C
Bilecik
16°C
Parçalı Bulutlu
PazarYağışlı
7°C
PazartesiKar Yağışlı
7°C
SalıÇok Bulutlu
7°C
ÇarşambaParçalı Bulutlu
9°C
Bilecik Haber

Bilecik hamamı ve belediyeye ait diğer taşınmazlar ihaleye mi çıkıyor

Bilecik hamamı ve belediyeye ait diğer taşınmazlar ihaleye mi çıkıyor

Birleşimde 5 gündem maddesi görüşülerek karara bağlanırken, toplantıya OSB’lerde görev alacak Mütevelli heyetlerindeki İl Genel Meclis üyelerinin görev dağılımı damgasını vurdu. CHP’li Turgay Yılmaz, MHP’li Tevfik Özütürk,Zeki Uyanık ve Orhan Uğur Özellikle kendi bölgelerindeki Organize Sanayi Bölgelerindeki sıkıntıları dile getirerek,yeni belirlenecek OSB Mütevelli heyetlerinde mutlaka muhalefetten de üye bulunmasının gerekliliğine vurgu yaptılar.Tavsiye niteliğinde oylamaya sunulan madde 10 EVET,10 HAYIR oy sonucuyla kabul edilirken,Meclis Başkanı Oğuz Sertler’in kullandığı açık oy kanunun ilgili maddesi gereği 2 (İKİ) sayıldığından madde oy çokluğuyla kabul edilmiş oldu.
Görüşülen birinci maddede Mülkiyeti İl Özel İdaresine ait merkez Hürriyet Mahallesi, 468 ADA,256 No’lu parselde kayıtlı bulunan 15.148,50 M2 yüzölçümlü taşınmazdan üzerindeki binanın da bulunduğu 10.000,00 M2’lik kısmının; mülkiyeti Bilecik Belediye Başkanlığına ait toplamda 15.154,49 M2 yüzölçümlü taşınmazlarla trampa edilmesi talebi görüşüldü. Konu hakkında Belediye İmar ve Şehircilik Müdürü Abdullah Ay slayt eşliğinde Meclis üyelerine bilgi verdi ve sorulan soruları yanıtladı. Meclis Başkanı Oğuz Sertler ise; konunun önemini bildiğini, ilgili komisyonların çalışmalarının tamamlaması halinde gerekirse olağan üstü toplantı yapabileceklerini ifade etti. Oylamaya sunulan madde Plan ve Bütçe Komisyonu ile İmar ve Bayındırlık Komisyonlarına havale edildi.
Birleşimin ikinci maddesinde mülkiyeti İl Özel idareye ait Gazi Paşa mahallesinde bulunan tapunun 32 Pafta 164 ADA 1 No’lu parselinde kayıtlı üzerinde Kargir 3 Adet dükkan ve Lojmanların bulunduğu 106,12 M2 Yüzölçümlü taşınmaz ile tapunun 32 Pafta 164 ADA 4 Nolu parselinde kayıtlı üzerinde kargir Şehir Hamamının bulunduğu 598,37 M2 yüzölçümlü taşınmazların ihale yolu ile satılması talebi hakkında İl Genel Sekreteri Halis Nalbant Meclis üyelerine bilgi verdi. Konu hakkında söz alan olmadı. Madde Plan ve Bütçe Komisyonu ile İmar ve Bayındırlık komisyonuna oy birliğiyle havale edildi.
Üçüncü maddede ise Halk Sağlığı Müdürlüklerince yapılan Su Analizleri ücretlerinin ödenmesi için Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğüne 1.000.00,00 TL. ödenek tahsis edilmesi talebi hakkında Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen rapor okundu. Madde hakkında söz alan olmayınca konu komisyondan geldiği şekliyle kabul edildi.
Bir önceki gün MHP ve CHP’li üyeler tarafından verilen yazılı önerge tekrar okundu. Tartışma yaratan madde OSB’lere atanacak Mütevelli heyetlerin tavsiye niteliğindeki alınan karar doğrultusundaki gündem maddesi 10 EVET,10 HAYIR oy çokluğuyla kabul edildi. Meclis Başkanı Oğuz Sertler’in açık kullandığı oy eşitlik halinde 2 (OY) sayıldığından madde kabul edildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.