Kent Konseyi Kurulması İçin Çalışmalar Başladı

0
Kent Konseyi Kurulması İçin Çalışmalar Başladı
bilecik haber

Kent Konseyi kurulması için çalışmalar başladı. Bilecik’te Kent Konseyi kurulması çalışmaları kapsamında panel düzenleneceği duyuruldu.

Genel Koordinatör Hülya Eçen Çalışkan konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Bilecik’te kent konseyinin kurulması için gerekli çalışmalarımız devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Belediye Başkanımıza yaptığımız ziyarette konu hakkında kendilerine bilgi verdik ve başkanımızın bu konudaki fikirlerini aldık. Aynı zamanda Dünya Akıllı Şehirler Organizasyonu üyesi olan Prof. Dr. Bülent Yılmaz hocamızın konuşmacı olarak katılacağı, ‘’Bilecik’te Kent Konseyi Hareketleniyor’’ konulu panelimiz olacaktır. 23 Ekim Çarşamba günü saat: 15:00’te, Kültür ve Kongre Merkezinde düzenleyeceğimiz panele, ilimizdeki bütün kurum kuruluş temsilcileri, sivil toplum örgütleri, siyasi parti temsilcileri ile şehrimizin bütün dinamiklerini davet ediyor ve görmek istiyoruz. Ayrıca 24 Ekim Perşembe günü ise Kent Konseyi Genel Kurul toplantımızı yapacağız. Bunun dışında ayrıca ilimizdeki siyasi parti temsilcilikleri, sivil toplum kuruluşu ve daire amirlerine bilgilendirme ziyaretlerinde bulunuyoruz. Delegelerimizin zorunlu olarak katılacağı toplantımıza vatandaşlarımız da katılabileceklerdir. Bu anlamda yapacağımız fikir alışverişi ile ilimizde kent konseyinin bir an önce kurularak, şehrimiz ve halkımıza hizmet vermesini sağlayacağız” dedi

Bilecik’te, kurum kuruluş ve sivil toplum örgütleri ile halkın, düşünce, talep ve görüşlerini ifade ederek, şehrin gelişim ve büyümesine katkı sağlayacak olan Kent Konseyinin, genel kurul toplantısı 24 Ekim Perşembe günü gerçekleştirilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz