Katlı Otopark İhale Ediliyor

0
Katlı Otopark İhale Ediliyor

Katlı Otopark İhale Ediliyor. Bilecik Belediyesi Katlı Otoparkın 10 yıllığına ihale edileceğini duyurdu.

Bilecik’te mülkiyeti belediyeye ait 91 adet iş yeri ile birlikte Bilecik Belediyesi Katlı Otoparkın da ihale yoluyla kiraya verileceği duyuruldu.

Bilecik Belediyesi tarafından yapılan açıklamada;

Mülkiyeti belediyemize ait Bilecik merkezde bulunan muhtelif işyerleri ve Bilecik Merkez Aşağıköy Eskişehir-İstanbul yolu üzerinde bulunan Bilecik Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yer alan yazıhane ve işyerleri 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesine göre açık teklif usulü ile ihale süreleri listede belirtildiği gibi ayrı ayrı ihale edilerek kiraya verilecektir.

İhale 27/02/2020 Perşembe günü Saat 10:00’te Bilecik Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Açıklamada ayrıca, Bilecik Belediyesi Katlı Otopark, ihale edildikten sonra yıkama bölümünün ve asansörün de hizmete gireceği belirtilerek, “144 araç kapasiteli katlı otoparkın, şehir içindeki trafiğin azaltılmasında büyük payı olacaktır. 3 kat şeklinde hizmet verecek katlı otoparkta şu ana kadar hizmet vermeyen yıkama bölümü ile 3. Katı da hizmete açılacak. 2 girişi bulunan katlı otopark, günlük olduğu gibi abonelik sistemi ile de vatandaşlarımıza hizmet verecektir. şeklinde ifade edildi.

10 yıllığına ihale edilecek katlı otoparkın şu ana kadar hizmet vermeyen oto yıkama bölümüyle hizmet vereceği hemşehrilerimize büyük kolaylık sağlayacağı belirtildi.

Şu an büyük bir kısmı dolu olarak hizmet veren katlı otoparkın ilerleyen dönemlerde şehir içi trafiğinin rahatlatması açısından büyük bir ihtiyacı gidereceği belirtildi.

Söz konusu ihale çalışması için yapılan açıklamada ayrıca Bilecik Belediyesi tarafından şehir merkezinde gerçekleştirilecek sokak yayalaştırma projeleriyle katlı otoparka büyük bir talebin olacağı bilgisi verildi.

Taliplilerin Pazartesi gününden itibaren Bilecik Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’ne başvurabileceği bildirildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.