Hem Karadan Hem Havadan Müdahale Ediliyor

0
bilecik-vezirhan-orman yangini-5
Reklambilecik oto ekspertiz
reklam

Bilecik’in Merkez İlçesine bağlı Vezirhan Beldesinde faaliyet gösteren kağıt fabrikası ile Bayırköy beldesi arasındaki ormanlık alanda çıkan yangın 5 saattir kontrol altına alınmaya çalışılıyor.

Vezirhan’da faaliyet gösteren kağıt fabrikası ile Bayırköy arasındaki ormanlık alanda yüksek gerilim hatlarının altında başlayan yangına ihbar üzerine ilk olarak itfaiye ekipleri müdahalede bulunmuş ve hemen ardından Bilecik Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı ekiplerde söndürme çalışmasına başlamıştı. Yangının başladığı andan itibaren Vezirhan Belediye Başkanı Hüseyin Ocak ve belediye ekipleri de yangının çıktığı bölgede hazır bulundu. Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin’de yangının çıktığı bölgeye geldi.

Bilecik Valisi Bilal Şentürk’te bölgeye gelerek hem Vezirhan Belediye Başkanı Hüseyin Ocak’tan hem de Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerinden bilgi aldı.

Rüzgarın etkisiyle kısa sürede yayılan yangına Orman Bakanlığı yangın müdahale helikopterleri, arazözlerve kepçeler tarafından hem karadan hemde havadan kontrol altına alınmaya çalışılıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz