Girişimcilik Eğitim Programına Katıldı Kendi İşinin Sahibi Oldu

0
girisimcilik egitim programi
Reklambilecik oto ekspertiz
reklam

Girişimcilik Eğitim Programına Katıldı Kendi İşinin Sahibi Oldu

Bilecik’in Osmaneli İlçesinde yaşayan Halil Narman, İŞKUR’un Girişimcilik Eğitim Programına katılarak sertifikasını aldı. Projesi kabul edilen Narman, kasap dükkanını açarak kendi işinin sahibi ve hayallerinin kahramanı oldu.

Girişimcilik Eğitim Programları Devam Ediyor

Kuruma kayıtlı kişilere yönelik olarak kendi işlerini kurmalarına ve geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla uygulanan girişimcilik eğitim programı kapsamında temel seviye girişimcilik eğitimi, “Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ile Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) arasındaki Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi İşbirliği Protokolünde” belirlenen esaslar çerçevesinde gerçekleştiriliyor.

Eğitim programı bitiminde, katılımcılara ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılım Belgesi’ veriliyor ve bu belge, KOSGEB Yeni Girişimci Desteğine başvuruda gerekiyor.

Girişimcilik Eğitim Programlarının devam ettiği, katılımcıların Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri ile hizmet merkezlerine istedikleri zaman başvuru yapılarak iş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanarak programa katılabilecekleri öğrenildi.

Girişimcilik Eğitim Programından Kimler Yararlanabilir ve Ne Kadar Sürüyor

Kuruma kayılı olmanız, 18 yaşını tamamlamanız, girişimcilik eğitim programında aynı modülden daha önce yararlanmamış olmanız, iş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmanız gerekiyor. Kuruma kayıtlı olanlardan özellikle işletmesini geliştirmek isteyenler için de girişimcilik eğitimleri verilebiliyor. Ayrıca tarımsal faaliyette bulunanlar ile isteğe bağlı sigortalı sayılanlar, sosyal yardım, özürlü maaşı ile dul ve yetim aylığı alanlar da girişimcilik eğitim programlarından yararlanabilmekte.

Girişimcilik eğitim programı; temel seviye girişimcilik eğitimi, sınıf içi eğitim ve atölye çalışmalarından oluşup, en az 32 saat sürüyor.

Katılımcıların zaruri gideri, iş kazası ve meslek hastalığı sigortası primi ve genel sağlık sigortası prim giderlerinin girişimcilik eğitim programlarında karşılanabilecek giderler arasında yer alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz