DOLAR
15,8805
EURO
16,8093
ALTIN
941,93
BIST
2.393,61

Dursun Fakih Türbesindeki Aydınlatmalar Çalındı

Dursun Fakih Türbesindeki Aydınlatmalar Çalındı

Dursun Fakih Türbesindeki Aydınlatmalar Çalındı. Bilecik’in Söğüt ilçesine bağlı Küre Köyü sınırları içerisinde yer alan Dursun Fakih Türbesinin çevresindeki duvarlarda bulunan aydınlatmalar kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce çalındı.

Küre Köyü Muhtarı İbrahim Gögercin’den alınan bilgilere göre, Dursun Fakih Türbesinin çevresinde yer alan duvarlarda yer alan ve Dubia serisi olduğu tahmin edilen 46 adet duvar üstü aydınlatma kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce 10:30 ila 16:00 saatleri arasında çalındı.

Hem hırsızlık hem de manevi değerlere büyük saygısızlık

Hırsızlık olayı ile ilgili olarak Jandarma ekiplerine bilgi verildiğini ifade eden Küre Köyü Muhtarı Gögercin, Osmanlı Devleti’nin kuruluşuna şahitlik etmiş,  Şeyh Edebali’nin öğrencisi ve en önemli manevi değerler arasında yer alan Dursun Fakih’in türbesinin çevresinde yer alan duvarlardaki  46 aydınlatmanın kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce duvarlardan sökülerek 11 Mayıs 2022 tarihinde 10:30 ila 16:00 saatleri çalındığını ifade etti.

Her gün ziyaretçileri olan türbede yaşanan hırsızlık olayının aynı zamanda manevi değerlere karşı yapılmış büyük bir saygısızlık olduğunu dile getiren Gögercin, yaşanan hırsızlık olayını görenlerin Allah rızası için yardımcı olmasını istedi.

Hırsızlık olayı ile ilgili Jandarmanın soruşturması sürüyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.