Bilecik’te Sağanak ve Gök Gürültülü Yağış Bekleniyor

0
Bilecik'te Sağanak ve Gök Gürültülü Yağış Bekleniyor
bilecik çilingir

Eskişehir Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezinden edinilen bilgilere göre, 11 Temmuz Perşembe gününden itibaren bölgemizin Balkanlar üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor.

Bursa, Bilecik, Kütahya ve Eskişehir çevrelerinde görülmesi beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Cuma günü Eskişehir çevrelerinde etkili olduktan sonra bölgemizi terk etmesi bekleniyor.

Tahmin edilen yağışların 11 Temmuz Perşembe günü, Bursa çevrelerinde kuvvetli ve yer yer şiddetli olması beklendiğinden meydana gelmesi muhtemel, ani sel, su baskınları, yerel dolu yağışı, yıldırım düşmesi, heyelan ve yağış anında kuvvetli rüzgar risklerine karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması duyuruldu.

Bölgemiz genelinde mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının 11 Temmuz Perşembe günü başlayarak hafta sonuna kadar hissedilir derecede (5-9 derece) azalacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın Perşembe günü Eskişehir, ve Kütahya çevrelerinde güney ve batı zamanla kuzey ve batı yönlerden, Bursa ve Bilecik çevrelerinde ise kuzey ve batı yönlerden, kuvvetli ve kısa sureli fırtına şeklinde (40 -70 km/saat) esmesi bekleniyor.

Kuvvetli rüzgar ve fırtınanın yol açabileceği, ağaç ve direklerin devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı da vatandaşlarındikkatli ve tedbirli olması gerektiği bildirildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz