DOLAR
9,6266
EURO
11,1667
ALTIN
556,25
BIST
1.522
AdanaAdıyamanAfyonAğrıAksarayAmasyaAnkaraAntalyaArdahanArtvinAydınBalıkesirBartınBatmanBayburtBilecikBingölBitlisBoluBurdurBursaÇanakkaleÇankırıÇorumDenizliDiyarbakırDüzceEdirneElazığErzincanErzurumEskişehirGaziantepGiresunGümüşhaneHakkariHatayIğdırIspartaİstanbulİzmirK.MaraşKarabükKaramanKarsKastamonuKayseriKırıkkaleKırklareliKırşehirKilisKocaeliKonyaKütahyaMalatyaManisaMardinMersinMuğlaMuşNevşehirNiğdeOrduOsmaniyeRizeSakaryaSamsunSiirtSinopSivasŞanlıurfaŞırnakTekirdağTokatTrabzonTunceliUşakVanYalovaYozgatZonguldak
Bilecik
Parçalı Bulutlu
16°C
Bilecik
16°C
Parçalı Bulutlu
PerşembeParçalı Bulutlu
16°C
CumaParçalı Bulutlu
16°C
CumartesiParçalı Bulutlu
18°C
PazarSağanak Yağışlı
18°C
Bilecik Haber

Bilecik’te Hayvan Nakillerinde Yetki ve Yeterlilik Belgeleri Eğitim Kursu

Bilecik’te Hayvan Nakillerinde Yetki ve Yeterlilik Belgeleri Eğitim Kursu

Bilecik’te Hayvan Nakillerinde Yetki ve Yeterlilik Belgeleri Eğitim Kursu. Bilecik İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Hayvan Nakillerinde Yetki ve Yeterlilik Belgeleri Eğitim Kursu Ne Zaman Yapılacak?

Nakliyeciler, sürücüler ve bakıcılara 26 Mart 2020 tarihinde saat 10:00’da Bilecik İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda eğitim kursları düzenlenecek olup, eğitim toplantısına katılım sağlayarak yapılacak sınavda başarılı olanlara belge tanzim edilecek.

Bilecik İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce yayınlanan ‘Hayvan Nakillerinde Yetki ve Yeterlilik Belgeleri Eğitim Kursu’ duyurusunda şu ifadelere yer verildi:

24.12.2011 tarih ve 28152 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan ‘Hayvanların Nakilleri Sırasında Refahı ve Korunması Yönetmelik’ 31.12.2013 tarihinde yürürlüğe girmiş olup, bahse konu yönetmelik ile, canlı hayvan nakli yapan nakil aracı sürücü ve bakıcılarına, ‘Sürücü/Bakıcı Yeterlilik Belgesi’, hayvan nakliyesi ile uğraşan nakliyecilere ‘Nakliyeci Yetki Belgesi’, hayvan refahı ve korunmasına ilişkin standartları taşıyan nakil araçlarına ‘Nakil Aracı Onay Belgesi, alma zorunluluğu getirilmiştir. Veteriner Sağlık Raporu tanziminde ve nakil esnasında bahse konu belgeler aranacak.

Nakliyeci yetki belgesi başvuruları, tüzel kişilikler için iş yeri merkezinin ya da iş yeri temsilciliklerinin bulunduğu il müdürlüğüne, gerçek kişiler için ise başvuru sahibinin ikamet ettiği ya da mali yönden kayıtlı olduğu il müdürlüğüne yapılacaktır. Bilecik İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetki alanında bulunan gerçek ve tüzel kişilerin, bahse konu belgeler için müracaatların da, yönetmelikte belirtilen belgelerle birlikte 23 Mart 2020 tarihine kadar Bilecik İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne yapılacak.

Müracaatlarda araç sahibi nakliyecilerden. Gerçek kişilerin, ‘K’ Belgesi, Taşıt Belgesi, Taşıt Kartı ve Araç Ruhsatı ile tüzel kişiliklerin ise şirketin kuruluşunu gösterir Ticaret Sicil Gazetesinin fotokopisi, şirketi temsilen yetkili kişiye ait belge ve imza sirküleri, sürücülerin ehliyet fotokopisi ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile bakıcıların ise nüfus cüzdanı fotokopisi ile şahsen müracaat etmeleri gerekiyor.

Nakliyeciler müracaatlarından önce araçlarını yönetmelikte belirtilen özelliklerde hazırlayarak, Bilecik İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne getirip kontrolünü yaptırmaları gerekiyor. Araçlarını yönetmelikte belirtilen özelliklerde hazırlamayan nakliyecilerin müracaatları kabul edilmeyecek.

Nakliyeciler, sürücüler ve bakıcılar için 26 Mart 2020 tarihinde saat 10:00’da Bilecik Tarım ve Orman İl Müdürlüğü toplantı salonunda eğitim kursları düzenlenecek olup, aynı tarihte yapılacak sınavda başarılı olanlara belge tanzim edilecek. Eğitim toplantısına katılım sağlamayanlara ve yapılacak sınavda başarılı olamayanlara belge tanzim edilmeyecek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.