Bilecik’te Görevli Polis Memurunun Beyin Ölümü Gerçekleşti

1
Bilecik'te Görevli Polis Memurunun Beyin Ölümü Gerçekleşti

Bilecik’te görevli polis memurunun beyin ölümü gerçekleşti. Beyin ölümü gerçekleşen polis memuru, destek ünitesine bağlı bir şekilde yaşam mücadelesi veriyor.

Alınan bilgilere göre, Bilecik’in Bozüyük İlçesinde, İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli ve Bozüyük Devlet Hastanesinde görevli polis memuru Zekai Kayhan’ın beynine giden pıhtı sonucu beyin ölümünün gerçekleştiği öğrenildi.

Bozüyük Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulunun ilk güvenlik personeli Sümeyye Kayhan’ın eşi polis memuru Zekai Kayhan’ın beynine pıhtı atmaya bağlı olarak oluşan ödem neticesinde Eskişehir Osmangazi Üniversitesi hastanesinde beyin ölümü gerçekleştiği öğrenildi. Beyin ölümü gerçekleşen polis memurunun yaşamını solunum makinesi desteğiyle sürdürdüğü öğrenilirken, yakınlarına üzücü haber verildi. Polis memurunun sevenleri büyük üzüntüye boğuldu.

Beyin ölümü gerçekleşmiş hastaların hayata dönme şansı yok denecek kadar az olmasına karşın, İngiltere’de yaşanan bir olayda, geçirdiği trafik kazasının ardından komaya giren 22 yaşındaki Sam Hemming, 19 gün sonra doktorların fişinin çekilmesine karar verdiği anda ayak parmağını kıpırdatarak hayata tutunmuştu.

Hemming’in, nefes borusuna günler sonra delik açılarak, nefes alabilmesini sağlamak amacıyla plastik kanül yerleştirilmiş ve yaşam destek ünitesi kapatıldığında kendi başına nefes alabilmişti. Hemming, sekiz hafta sonra evine dönebilecek kadar iyi duruma gelmişti.

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz