Bilecik’te Buğday Fiyatları

1
Bilecik'te Buğday Fiyatları

Bilecik’te buğday fiyatları. Bilecik Tarım ve Orman Müdürü Necmettin Yoldaş Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) Bilecik’teki buğday alım yeri ile buğday hasadı yapılan tarlalarını ziyaret ederek, yerinde inceledi.

İl Müdürü Yoldaş, beraberindekiler ve Bilecik Ziraat Odası Başkanı Ahmet Sevinen ile gerçekleştirdiği ziyarette, üreticilerle görüşerek, kantara gelen buğdayları kontrol etti.

Bilecik’te ortalama verim 365-750 kg/da

Bilecik’te 120-1450 m rakım arasında buğday üretimi yapıldığını anlatan Yoldaş, bölgesel olarak değişmesine rağmen ortalama verimin 365-750 kg/da aralığında olduğunu kaydetti.

Bu yıl buğday demonstrasyonları yaptıklarını belirten Yoldaş, önümüzdeki günlerde geniş katılımlı ‘Tarla Günleri’ düzenleyerek hasatlarının yapılacağını ve sonuçlara göre üreticilerin doğru ve yeni çeşitleri tercih etmesinde yardımcı olacaklarını bildirdi.

Bilecik’te buğday fiyatları ton başına 1125-1350 lira arası değişim gösteriyor

TMO’nun Bilecik’te alım yapıyor olmasının çiftçiler açısından fiyat avantajı sağladığını dile getiren Yoldaş, TMO fiyatlarının piyasa fiyatlarının üzerinde olduğu ve serbest piyasa alım fiyatlarını yukarı yönde etkilediği kaydederek, Bilecik’te buğday fiyatlarının ton başına 1125-1350 lira arası değişim gösterdiğini söyledi.

Bilecik Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerince biçerdöver kontrollerinin aksatılmadan gerçekleştirildiğini söyleyen Yoldaş, tarlalarda buğday hasadı yapan çiftçileri ziyaret ederek, hasat ve verim hakkında bilgi aldı.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz