DOLAR
15,8967
EURO
16,7971
ALTIN
937,29
BIST
2.383,35

Bilecik’i Atatürk ve Türk Bayraklarıyla Donatan Başkan Şahin, Açıklama Yaptı

Bilecik’i Atatürk ve Türk Bayraklarıyla Donatan Başkan Şahin, Açıklama Yaptı

Bilecik’i Atatürk ve Türk Bayraklarıyla Donatan Başkan Şahin Açıklama Yaptı.

Açıklamasında “Biz Bilecikliler olarak kurucumuzun arkasında olacağız” ifadelerine yer veren Başkan Şahin, şunları söyledi:

“Ayasofya İmamı Mustafa Demirkan’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ında katılım sağladığı programda sarf ettiği sözlere tepki olarak Bilecik’i Atatürk bayraklarıyla donattık. Şehrimizi bayraklarla ve ulusal posterlerle kapladık, bu ulusal basına da çıktı. Bu bizim önemsediğimiz bir konu. Bunun için “İnadına Bilecik Atatürk’ün izindedir” yazdık? Çünkü bu bizim Kurtuluş Savaşı dönemimizde Bilecik’e özel bir durumdur. O dönem Bilecik İl Müftüsü aynı zamanda Bilecik Müdafaa-ı Hukuk Cemiyeti’nin reisi Nuri Efendi gibi müftülerin olduğu bir şehirde Atatürk’ü kafirlikle suçlayan, Atatürk’e hakaret eden birisi olmaz.

Biliyorsunuz yasalarımızda hala Atatürk’e hakaret etmek bir suçtur. Bizde bu protestomuzu Bilecik’imizin Atamızın izinde olduğunu belirtmek için yaptık. Halkımızın da bu konudaki desteğinden çok memnunuz ve biz Bilecikliler olarak kurucumuzun arkasında olacağız.

Ardından tabii daha üzücü bir olay oldu. İlimize bağlı İnhisar Kaymakamı bu kişiyi destekleyen bir paylaşımda bulundu. Ben, Sayın Kaymakamımıza Mehmet Nuri Efendi’yi okuyup öğrenmesini tavsiye ediyorum. Kendisinin mezarı da Deresakarı köyündedir. Biz ayrıca onun mezarını da düzenleyeceğiz. Bu ülke, bu müftülerle, bu halkla Kurtuluş Savaşı verdi ve kazandı. O yüzden onların kemiklerini sızlatmamak için bizlerin bunun arkasında durmamız gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca hızlı hareket ederek tüm şehri bayraklarla ve Atatürk posterleriyle donatan İtfaiye Müdürlüğümüz, Destek Hizmetleri Müdürlüğümüz ve Kültür Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Kaymakam Açıkgöz’ün sosyal medyadan yaptığı paylaşımı daha sonra silmesine ilişkin de konuşan Başkan Semih Şahin sözlerini şu şekilde tamamladı. “Paylaşım silinmiş olabilir ama bu bir mantığı gösteriyor. O yüzden silinmiş ya da silinmemiş bence bir anlamı yok. Bu yazının yazılması ve desteklenmesi ve il sınırlarında bu zihniyette bir kaymakamın olması beni üzdü, sanırım Sayın Valimiz de soruşturmasını yapacaktır, bunu bekliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.