Bilecik Valiliğinden Basın Açıklaması

0
bilecik valiliginden basin aciklamasi
reklam

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları ile ilgili yerel basında yer alan haber ve açıklamalar ile ilgili olarak Bilecik Valiliği yazılı bir basın açıklaması yayınladı.

Yayınlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları ile ilgili yerel basınımızda yer alan haber ve açıklamalar ile ilgili olarak Valiliğimizce aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği hasıl olmuştur.

Milletimizin birlik ve beraberliğinin sembol günleri olan Ulusal ve Resmi Bayramlarımız 2429 Sayılı Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanun ile Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği (Resmi Gazetenin Tarihi : 5/5/2012 No : 28283)’ne uygun olarak icra edilmektedir.

19 Mayıs 2019 günü gerçekleştirilen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı programının çelenk sunumu kısmı Yönetmeliğe uygun olarak (23 Nisan ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Milli Eğitim Müdürlüğünce sunulduğu gibi) Saat 09.30 da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Atatürk anıtında icra edilmiştir. Kutlama programı ise, davetiyemizde belirtildiği şekilde saat 10:00 da İl protokolü, öğrenci ve vatandaşlarımızın coşkulu katılımı ile mevzuata uygun olarak gerçekleşmiştir.

bilecik valiliginden basin aciklamasi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz