DOLAR
12,6816
EURO
14,3379
ALTIN
729,75
BIST
1.801
AdanaAdıyamanAfyonAğrıAksarayAmasyaAnkaraAntalyaArdahanArtvinAydınBalıkesirBartınBatmanBayburtBilecikBingölBitlisBoluBurdurBursaÇanakkaleÇankırıÇorumDenizliDiyarbakırDüzceEdirneElazığErzincanErzurumEskişehirGaziantepGiresunGümüşhaneHakkariHatayIğdırIspartaİstanbulİzmirK.MaraşKarabükKaramanKarsKastamonuKayseriKırıkkaleKırklareliKırşehirKilisKocaeliKonyaKütahyaMalatyaManisaMardinMersinMuğlaMuşNevşehirNiğdeOrduOsmaniyeRizeSakaryaSamsunSiirtSinopSivasŞanlıurfaŞırnakTekirdağTokatTrabzonTunceliUşakVanYalovaYozgatZonguldak
Bilecik
Kuvvetli Sağanak
20°C
Bilecik
20°C
Kuvvetli Sağanak
SalıYağışlı
13°C
ÇarşambaKarla Karışık Yağmur
8°C
PerşembeParçalı Bulutlu
12°C
CumaÇok Bulutlu
15°C
Bilecik Haber

Bilecik TSO Meslek Komitesi Seçimleri

Bilecik TSO Meslek Komitesi Seçimleri

Bilecik TSO Meslek Komitesi Seçimleri

Bilecik Ticaret ve Sanayi  Odası Meslek Komitesi Seçimleri sona erdi

Kamuoyunun merakla beklediği, son derece çekişmeli geçeğinin sinyallerinin günler öncesinden verildiği Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Komitesi ve Oda Meclisi seçimi tamamlandı.

1 Nisan Pazar günü saat 09:00’da TSO binasında başlayan seçimler, saat 17.00 itibariyle sona erdi.

12 meslek grubu arasında yapılan seçimde 1, 2, 3,10 ve 11’inci gruplara karşı aday  çıkmazken; 4, 5, 6, 7, 8, 9 ve 12’inci gruplar seçime çift listeyle girdiler.

1, 2, 3, 10 ve 11’inci  gruplarda karşı aday çıkmadı ve meclise girme hakkı kazandı. 4, 5, 6 ve 9’uncu gruplarda mevcut yönetime karşı çıkan beyaz liste kazanırken; 7, 8 ve 12’nci gruplarda mevcut yönetimin desteklediği turuncu liste kazandı.

Özellikle 9’uncu grupta mevcut yönetime karşı aday çıkartan beyaz listenin farkla kazanması dengeleri değiştirdi. Mevcut yönetimin birliktelik listesi ile seçime girmesi ve seçimin renginin belirlendiğine dair seçim öncesi spekülasyon yaymalarına karşın, yapılan  seçimde renkler değişti ve listeler delindi.

Mevcut TSO başkanının aday  olduğu gruba karşı hazırlanan beyaz listede, ilimizin sevilen sayılan esnaflarından ve genç isimlerden oluşan  grupta; Edebali Sürücü Kursu ve güvenlik şirketleri sahibi Sabri Çobanoğlu, Bilecik SRC ve Osmaneli’de sürücü kursu sahibi Ersel Emiroğlu ve Belekoma Hoteller zinciri sahibi Ertan Onur kazandı.

Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Mefail Ateş, yer aldığı 9’uncu grup Meslek Komitesi seçimini kaybederek, TSO meclisine giremedi.

Meslek Komitesi seçimlerine farklı 12 ayrı meslek grubundan bin 110 seçmen sandığa gitti. Saat 17:00 itibariyle açılan sandıklarda tüm gözler mevcut başkanın Mefail Ateş’inde bulunduğu 9’uncu grupta oldu.

Turuncu liste ile seçime giren Mefail Ateş, Ali Muyşin, Murat Hızlı 118 seçmenin 38 oyunu alırken, beyaz listede yer alan Sabri Çobanoğlu, Ersel Emiroğlu ve Ertan Onur 55 oy aldı. Sabri Çobanoğlu, Ersel Emiroğlu ve Ertan Onur bu sonuçlar sonrası bu gruptan TSO meclisine girdi. 2 oyun geçersiz sayıldığı bu sandıkta 23 kişi sandığa gelmedi.

Seçimde kaybeden Mefail Ateş cephesi, Sabri Çobanoğlu, Ersel Emiroğlu ve Ertan Onur’u tek tek tebrik etti.

Meclise girme hakkı kazanan gruplar şu şekilde oldu:

1 No’lu Tek Liste:

Yunus Gıda ve İhtiyaç Mddeleri TİC. SAN. LTD. ŞTİ Bilecik Şubesi

Düzgün Kardeşler Unlu Mamüller Gıda Nakliye Otomotiv SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

2 No’lu Tek Liste:

Turgut özen Mermer SAN. TİC. AŞ.

Aynurlar Madencilik SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

3 No’lu Tek Liste:

Öztürkler Metal SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Bilecik Şubesi

Bilecik Oryapı İnşaat Tahhüt Gıda SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Vezirhan Şubesi

4 No’lu Beyaz Liste

Ercan Öztürk-Öztürk İnşaat

Bahattin Üstün-Üstün İnşaat

Abdülselam Ağdağ

5 No’lu Beyaz Liste:

Eğilmez Otomotiv SAN. TİC. LTD. ŞTİ

Necati Uysal-Uysal TİC.

6 No’lu Beyaz Liste:

İpekyolu Gazetecilik Matbaacılık Ambalaj Turizm SAN. TİC. LTD.ŞTİ

Mehmet Serkan Kısacık-Pelikan Cep

7 No’lu Turuncu Liste:

Cengiz Çevik-Çevik Sigorta Aracılık Hizmetleri

İbrahim Engin Ergin-Ergin Sigorta Aracılık Hizmetleri

8 No’lu Turuncu Liste:

Hüseyin Ocak-Ocak Ticaret,

Sınırlı Sorumlu Söğüt Motorlu taşıyıcılar Kooperatifi

9 No’lu Beyaz Liste

Sabri Çobanoğlu-Edebali Özeli Güvenlik Merkezi

Ersel Emiroğlu-Bilecik SRC Eğitim Merkezi

Belekoma Hotel Turizm İNŞ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

10 No’lu Tek Liste:

Erşan Et ve Et Ürünleri SAN. TİC. AŞ.

Subaşı Yemek Anonim Şirketi Organize Sanayi Şubesi

11 No’lu Tek Liste:

Dağ İş Madencilik Nakliyat Hafriyat İnşaat Petrol ve TİC. LTD. ŞTİ Bilecik Şubesi

Özkaya Madencilik Taşımacılık ve Pazarlama SAN. TİC. LTD. ŞTİ

12 No’lu Turuncu Liste:

İbrahim Sak-Örnek Ticaret

Umutlu İnşaat Malzemeleri Turizm SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.