DOLAR
9,3145
EURO
10,8365
ALTIN
529,57
BIST
1.430
AdanaAdıyamanAfyonAğrıAksarayAmasyaAnkaraAntalyaArdahanArtvinAydınBalıkesirBartınBatmanBayburtBilecikBingölBitlisBoluBurdurBursaÇanakkaleÇankırıÇorumDenizliDiyarbakırDüzceEdirneElazığErzincanErzurumEskişehirGaziantepGiresunGümüşhaneHakkariHatayIğdırIspartaİstanbulİzmirK.MaraşKarabükKaramanKarsKastamonuKayseriKırıkkaleKırklareliKırşehirKilisKocaeliKonyaKütahyaMalatyaManisaMardinMersinMuğlaMuşNevşehirNiğdeOrduOsmaniyeRizeSakaryaSamsunSiirtSinopSivasŞanlıurfaŞırnakTekirdağTokatTrabzonTunceliUşakVanYalovaYozgatZonguldak
Bilecik
Sağanak Yağışlı
14°C
Bilecik
14°C
Sağanak Yağışlı
ÇarşambaParçalı Bulutlu
16°C
PerşembeAz Bulutlu
19°C
CumaAz Bulutlu
19°C
CumartesiParçalı Bulutlu
18°C
Bilecik Haber

BİLECİK ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ 2015 YILI İLK 6 AYLIK ÇALIŞMA

BİLECİK ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ 2015 YILI İLK 6 AYLIK ÇALIŞMA

BİLECİK ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ 2015 YILI İLK 6 AYLIK ÇALIŞMA

KENTSEL DÖNÜŞÜM: 513 ADET RİSKLİ YAPI İLAN EDİLDİ
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüze, 2015 yılının ilk yarısında 62 riskli yapı başvurusu gelmiş 16 kişiye kira yardımı ve 2 kişiye de faiz desteği yapılması uygun görülmüştür. Tüm ilçelerimizde kentsel dönüşüm bilgilendirme toplantıları düzenlenerek vatandaşlarımız bilgilendirilmiştir.
Bu durumda yasa yürürlüğe girdiğinden beri İlimizde toplam riskli yapı başvurusu 256 binada toplam 513 bağımsız bölüm olmuştur. 173 binanın yıkımı gerçekleştirilmiş, kira yardımı alması uygun görülen 262 hak sahibine bugüne dek toplam 739.000 TL ödeme gerçekleştirilmiştir. Ayrıca 24 kişi faiz desteğinden faydalanmıştır.

YAPI MALZEMELERİ VE YAPI DENETİMİ
2015 yılının ilk yarısında 11 firmada yapı malzemesi gözetim ve denetimi gerçekleştirilmiş, ürünleri uygunsuz bulunan 1 firmaya İdari Yaptırım Uygulanmıştır. Ayrıca 56 kişiye yapı müteahhidi yetki belgesi düzenlenmiştir.
Bununla birlikte özel binaların yapım süreçlerinde 25 adet yapı denetimi gerçekleştirilmiştir.

PROJE, YAPIM ve İSKAN İŞLERİ
2015 yılının ilk yarısında çeşitli kurum ve kuruluşlara 105 adet yaklaşık maliyet düzenlenmiş, 19 adet ihale gerçekleştirilmiştir. Bununla birlikte geçici ve kesin kabul işlemleri gerçekleştirilmiş ayrıca Gölpazarı Bedi köyünde iskan çalışması kapsamında hak sahipliği belirlemeleri tamamlanarak kredileri onaylanmış ve 28 hak sahibi ile sözleşmeler imzalanmıştır.

ALO 181
2015 yılının ilk yarısında İl Müdürlüğümüze çeşitli konularda 175 adet şikayet gelmiş ve her biri en uygun zaman kollanarak değerlendirilmiştir.

ÇED, ÇEVRE İZİNLERİ VE ÇEVRE DENETİMLERİ
2015 yılının ilk yarısında 37 adet ÇED Proje Tanıtım Dosyası başvurusu alınmış bunlardan 32 adedine “ÇED Gerekli Değildir” kararı, 3 adedine “ÇED Gereklidir” kararı verilmiş ve 2 dosyanın da incelemesi devam etmektedir.
Yine ilk 6 aylık dönemde 30 firmaya geçici faaliyet belgesi ve çevre izin belgesi tanzim edilmiş, 1 firmanın çevre izni iptal edilmiştir.
Yılın ilk yarısında her sektör ve her yaştan kişiye, 30’u aşkın çevre eğitimi düzenlenmiş ve yaklaşık 1.500 kişiye ulaşılmıştır.
Bu dönemde hafta sonları ve mesai saatleri dışı da dahil olmak üzere 256 adet çevre denetimi gerçekleştirilmiş olup 51 firma veya tesise İdari Yaptırım uygulanmıştır. Ayrıca Kanun ve Yönetmeliklere uygun olmayan şekilde çalışan 9 firma veya tesisin faaliyeti durdurulmuştur.

TS EN ISO 9001 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ BELGEMİZİ ALDIK
İl Müdürlüğümüzü her konu ve koşulda daha da ileriye taşımak için yaptığımız çalışmalar devam etmektedir. Bu kapsamda geçtiğimiz ay Bilecik Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü olarak TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi almaya hak kazandık. Çalışmalarımız hız kesmeden devam edecektir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yorumlar

  1. misafir dedi ki:

    Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Şube Müdürmüzle gurur duyuyoruz, kendisini çok seviyoruz.