CHP Bilecik’te eğilim yoklaması için sandık başına gitti

CHP Bilecik’te belediye başkan adayını belirlemek sandık başına gitti.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) 31 Mart Mahalli İdareler Seçiminde belediye başkan adayını belirlemek için Bilecik, Çanakkale ve Sinop’ta eğilim yoklaması yapılması yönünde karar almıştı.

Bu karar il başkanlıklarını bildirdi ve bugün saat 09:00 da CHP Bilecik İl Başkanlığı binasında parti üyelerinin katılımı ile oy verme işlemi başladı. Genel Merkez tarafından görevlendirilen CHP MYK Üyesi Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal eğilim yoklaması için CHP Bilecik İl Başkanlığına geldi.

Eğilim yoklamasında, CHP Bilecik Belediye Başkan Aday Adayları Seyfi Özgen, Hüseyin Korkman, İsmail Cinoğlu ve Semih Şahin olmak üzere 4 belediye başkan aday adayı arasından partililerin oylarıyla  CHP Bilecik belediye başkan adayı belirlenmiş olacak.

Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün eşi Aysel Tüzün ile birlikte parti binasına gelerek oylarını kullandı. Milletvekili Tüzün, ”CHP Bilecik Belediye Başkan Adaylığı Eğilim Yoklamasında eşim ile birlikte oyumuzu kullanarak Demokrasi Bayramına şahitlik ettik. Yapılan seçimin başta Partimiz ve Bilecik’imiz için hayırlı olmasını diliyorum. Kazanan CHP, kazanan Bilecik olacak.” dedi.

Eğilim yoklaması saat 17:00 de sona erecek ve MYK Üyesi Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal kullanılan oylarını sayımını yaparak sonucu 18.00 sularında açıklayacak.

aysel tüzünbaşınaBilecikBursa MilletvekilichpCHP MYK ÜyesieğilimeşigittimilletvekiliOrhan Sarıbalsandıkyaşar tüzünyoklaması
Yorumlar(0)
Yorum Ekle