Ara Tatil Uzatıldı

Ara Tatil Uzatıldı. Ara tatil uzatıldı mı? Okulların tatil süresi uzatıldı mı? 2020 Bilecik’teki öğrenciler de dahil olmak üzere tüm öğrenciler tarafından merak edilen bu soru Bilim Kurulu toplantısının ardından cevap buldu.

Ülkemizde koronavirüs salgının yayılmasını önlemek amacıyla öğrencilerin kısa ara tatili öne çekilmiş çocukların bir arada olması engellenmiş, sosyal mesafe sorununa böyle bir çözüm getirilmişti.

Bilim Kurulu Toplantısının ardından Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Koronavirüs ile ilgili son gelişmeleri ve aldığımız ortak tedbirleri  düzenledikleri basın toplantısında değerlendirdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un birlikte  yaptıkları basın toplantısında Bilim Kurulunun önerisi ile okulların 30 Nisana kadar açılmayacağını aynı şekilde uzaktan eğitime devam edileceği açıklandı.

Bu kapsamda Bilecik’te de 30 Nisan’a kadar ara tatil uzatılmış oldu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğrencilerin uzaktan eğitime devam edeceklerini, Bilim Kurulu ile birlikte, 30 Nisan’a kadar uzaktan eğitimin devam etmesine karar verdiklerini ve ailelerin rahat olması gerektiğini ifade etti.

 

Yorumlar (0)
Yorum Ekle